Nachádzate sa v oddelení: KÚRENIE

PODKATEGÓRIE TOVARU


Elektromagnetická úpravňa vody EZV 32D 5/4"
EZV 
Elektromagnetická úpravňa vody  EZV 32D 5/4"

167,00 € s DPH 
Prístroje EZVD D32 na 5/4" potrubie slúžia na zamedzenie tvorby vodného kameňa a odstránenie už vytvorených pevných usadenín.Ponúkané prístroje EZV...D slúžia aj na to ,aby sa ušetrila námaha a financie spojené s výmenou ,alebo čistením vyhrievacích telies v bojleroch,práčkach,umývačkách riadu v prietokových ohrievačoch vody, sprchovacích ružiciach,splachovacích nádržkách a pod.
2.Čo spôsobuje vodný kameň?
Vodný kameň spôsobuje v našich domácnostiach nemálo problémov.Okrem vyššie spomenutých problémov je to aj zvyšovanie spotreby energie (dôsledok veľkého tepelného odporu) ,znižovanie priechodnosti potrubí (tlakové straty v rozvode vody) a skracovanie životnosti zanesených systémov.
3.Ako je možné zabrániť tvorbe kameňa?
Najjednoduchšie by bolo používať tzv.mäkkú vodu,t.j.vodu neobsahujúcu žiadne kameňotvorné látky.Okrem toho,že takáto voda sa vyskytuje v našich vodovodných sieťach iba zriedkavo ,nebolo by pre ľudí ,ale ani pre živočíchy a rastliny príliš prospešné konzumovať takúto vodu - obsahuje totiž iba veľmi málo minerálov.Ideálnym by teda bolo používanie normálnej - bežne dostupnej vody (s istým obsahom minerálov),ktorá by však nevytvárala vodný kameň.K tomu ,aby sa prevažne tvrdá voda tak správala vo vodných systémoch je nutné upraviť jej fyzikálne vlastnosti - čím sa dostávame k podstate modernej ekologickej tzv.fyzikálnej úpravy vody ,ktorá je aj základom činnosti prístrojov EZV.
4.Čo je podstatou fyzikálnej úpravy vody:?
Podstatou fyzikálnej úpravy vody je narušenie väzieb medzi kameňotvornými látkami a molekulami vody ,čo sa dosahuje napr.pôsobením elektromag.poľa. Účinok permanentných magnetov na obmedzenie tvorby vodného kameňa sú už dávnejšie známe.Fyzikálne upravená voda si drží svoje pozitívne vlastnosti asi 720hodín po úprave ,čo úplne postačuje pre potreby v domácnosti.
5.Čo je podstatou prístrojov EZV?
Rýchly rozvoj číslovej techniky a hlavne priaznivé ceny mikropočítačov umožnili skonštruovanie prístrojov EZV na novej kvalitatívnej úrovni.Prístroje vytvárajú pulzné dynamické,vysoko neperiodické magnetické pole,vyznačujú sa nízkou spotrebou elektrickej energie (cca 2w) vysokou teplotnou a časovou stabilitou a možnosťou napojenia sa na riadiace informačné systémy.
6.Aké sú hlavné prednosti úpravy vody prístrojmi EZV...D
-jednoduchá montáž
-nulová tlaková strata ,veľmi
malá spotreba el.energie -dlhá žiivotnosť bez nárokov na údržbu
-zníženie spotreby pracích práškov ,ničenie vodných baktérií,stimulácia rastu rastlín
-priaznivé účinky na osoby trpiace niektorými kožnými chorobami a obličkovými kameňmi
7.Ako sa prejavia účinky pôsobenia prístroja ?
Evidentné účinky pôsobenia prístroja na upravovanú vodu sa prejavia po určitom čase ,ktorého dĺžka závisí od viacerých faktorov ,ako je napr.tvrdosť upravovanej vody ,množstvo pretečenej vody ,stav vodovodného systému .Táto doba tiež závisí od priemeru potrubia ,pričom pri menších priemeroch potrubí sa účinky dostavia už po 2-3 týždňoch ,ale pri potrubiach s veľkým priemerom je to aj mesiac a viac. Pôsobenie prístroja sa prejavuje následovným spôsobom:
-vodný kameň vytvorený okolo ústí vodovodných potrubí ,sprchovacích ružíc a pod.začne postupne mäknúť a je ľahko odstraniteľný.
-povrch zmývaný upravovanou vodou sa ľahšie čistí
-uvoľnený vodný kameň nám vo vodovonom potrubí môže spôsobiť obmedzenie prietoku cez ventil (ventil odskrutkujeme a potrubie necháme prepláchnuť prúdom vody,čím sa uvoľnené inkrusty vyplavia)
-pri elektrickom ohreve úžitkovej vody sa nám pri nezmenenom nastavení termostatu môže zdať ohrievaná voda teplejšia - spôsobí to zlepšený prestup tepla po odbúraní inkrustov zo zanesených ohrievačov
-vo veľmi zanesených systémoch môžete po čase pozorovať značné zvýšenie tlaku či prietočného množstva
-zanesené splachovacie nádržky WC sa od vodného kameňa postupne očistia
Životnosť prístroja cca 20 rokov. Záruka 2 roky.
dodanie do 1 týždňa
Grundfos konektor ALPHA / MAGNA
GRUNDFOS 
Grundfos konektor ALPHA / MAGNA

29,90 € s DPH 
Náhradný konektor ALPHA2 25-40,60 / MAGNA 25-40,60 umožňuje inštalatérom pripojiť napájací kábel bez demontáže krytu svorkovnice, teda práca s ním je ľahšia a bezpečnejšia

skladom
DAB EVOTRON 80/180
DAB 
DAB EVOTRON 80/180

258,00 € s DPH 
Popis produktu : CO DAB EVOTRON 80/180
skladom
HALM BUPA G 25-6 G180 1"
HALM 
 HALM BUPA G 25-6 G180 1"

72,00 € s DPH 
Popis Technické údaje: Prepravný výkon: do 5,0 m3/h Výtlačná výška: 6 m Teplota média: +2°C - +110°C Rozstup: 180 mm Rozmery pripojenia: 1" Stupeň krytia: IP 44 Izolačná trieda: F Menovitý tlak: PN 10 Regulácia : nastavenie otáčok prostredníctvom 3-polohového ručného otočného spínača Charakteristika: - pomoc ručného spustenia - teleso elektrickej svorkovnice v axiálnej polohe šetrí priestor Použitie: Obehové čerpadlá série BUPA sú čerpadlá s mokrobežným rotorom, ktoré sme navrhli pre použitie v zariadeniach s konštantným alebo mierne sa meniacim prepravným výkonom. Disponujú bronzovým telesom čerpadla, takže sú vhodné aj pre čerpanie pitnej vody.
skladom
HALM BUPA G 25-6 G130 1"
HALM 
HALM BUPA G 25-6 G130 1"

72,00 € s DPH 
Popis Technické údaje: Prepravný výkon: do 5,0 m3/h Výtlačná výška: 6 m Teplota média: +2°C - +110°C Rozstup:130 mm Rozmery pripojenia: 1" Stupeň krytia: IP 44 Izolačná trieda: F Menovitý tlak: PN 10 Regulácia : nastavenie otáčok prostredníctvom 3-polohového ručného otočného spínača Charakteristika: - pomoc ručného spustenia - teleso elektrickej svorkovnice v axiálnej polohe šetrí priestor Použitie: Obehové čerpadlá série BUPA sú čerpadlá s mokrobežným rotorom, ktoré sme navrhli pre použitie v zariadeniach s konštantným alebo mierne sa meniacim prepravným výkonom. Disponujú bronzovým telesom čerpadla, takže sú vhodné aj pre čerpanie pitnej vody.
dodanie do 1 týždňa
Grundfos konektor ALPHA 2 rohový
GRUNDFOS 
Grundfos konektor ALPHA 2 rohový

36,00 € s DPH 
Náhradný konektor Grundfos ALPHA 2
dodanie do 1 týždňa
Digitálny priestorový termostat THERMO 091
 
Digitálny priestorový termostat  THERMO 091

39,00 € s DPH 
Týždenný programovateľný SALUS Termostat 091 FL THERMO
Jedná sa inovovaný model termostatu SALUS 091:
s možnosťou nastaviť citlivosť teploty už od 0,2 ° C
novo podsvieteným displejom
úplne totožné programovanie ako u predchádzajúceho typu termostatu
nový facelift s lesklým dizajnom

Charakteristika termostatu
je týždenný programovateľný termostat, pomocou ktorého možno jednoducho a efektívne nastaviť kontrolu teploty v miestnosti.
je vzhľadom k svojmu širokému využitiu univerzálny programovateľný termostat s beznapäťovým kontaktom, vhodný na reguláciu všetkých typov kotlov, elektrických priamotopov, spína zariadenie od 0-230V s maximálnou záťažou 5A

Programové vybavenie
termostat je vybavený týždenným programom s možnosťou výberu 9 programov, z ktorých u 3 programov je možnosť používateľského nastavenia, zvyšných 6 programov je prednastavených
v rámci programu možno striedať po hodinách dve teploty komfortné (slnko) a úspornú (mesiac), ktoré možno nastaviť na ľubovoľnú hodnotu
termostat umožňuje nastaviť na každý deň iný program (1-9)
Manuálny režim
v manuálnom režime meníte 2 teploty (komfortná, úspornú) a je možné nastaviť dobu návratu, po ktorej sa termostat z manuálneho režimu vráti do nastaveného programu
Protizámrzný režim termostat disponuje protizámrnou teplotou 7 ° C


Technické parametre:
Rozsah riadenie teploty: 5-30 °
C Presnosť teploty: 0,2 ° C
Spínanie: 0-230V, 50Hz, 5A
Rozmery: 154x80x30 mm
Napájanie: alkalické batérie 2xLR6
dodanie do 1 týždňa
Digitálny priestorový termostat TERMO 510
 
Digitálny priestorový termostat TERMO 510

29,90 € s DPH 
Termostat TERMO 510 kombinuje skvelé vlastnosti a vysokú kvalitu s jednoduchou obsluhou. Umožňuje nastaviť týždenný program na 7 dní 24 hodín denne (s presnosťou na celé hodiny). Na každú hodinu je možné použiť dennú alebo nočnú teplotu. V prípade dovolenky je možné nastaviť zvolenú teplotu mimo programu na 1 až 98 dní, alebo trvalo.

Vlastnosti:
* možnosť využitia pri kúrení alebo klimatizácii
* napájanie 2 x IEC R6 1,5V AA (klasické tužkové baterky)
* prehľadný multifunkčný displej (aktuálna teplota, čas, program...)
* spínaný výkon 250V, 5A (odporová záťaž), 2A (induktívna záťaž)
* meraný tep. rozsah +5°C až +30°C, presnosť ±0,5°C
* rozmery: 154 x 80 x 30 mm
dodanie do 1 týždňa
Grundfos konektor ALPHA 1L
GRUNDFOS 
Grundfos konektor ALPHA 1L

29,00 € s DPH 
Náhradný konektor Grundfos ALPHA1L, pro čerpadla typu Grundfos ALPHA1 L 25-40 180, Grundfos ALPHA1 L 25-60...
umožňuje inštalatérom pripojiť napájací kábel bez demontáže krytu svorkovnice, teda práca s ním je ľahšia a bezpečnejšia

dodanie do 1 týždňa
Držiak pre expanzné nádoby 3/4"
 
Držiak pre expanzné nádoby 3/4"

21,90 € s DPH 
dodanie do 1 týždňa
Priestorový termostat Honeywell CM707
Honeywell 
Priestorový termostat Honeywell CM707

69,00 € s DPH 
Popis Zariadenie Honeywell CM707 je programovateľný izbový termostat navrhnutý na efektívnu reguláciu vykurovacieho systému, ktorý zabezpečuje tepelnú pohodu počas vašej prítomnosti a úsporu energie v dobe, keď ste mimo domu. Nová generácia týždenných programovateľných regulátorov radu CM,4 zmeny teploty za deň, prázdninový program,prepínací kontakt, možnosť vlastného nastavenia vybratých parametrov, veľký displej. Funkcie • Ergonomické užívateľské rozhranie vybavené tlačidlom „OK“. • Veľký LCD displej (Liquid Crystal Display). • 7-dňový vykurovací program, zohľadňujúci váš životný štýl pri maximálnej úspore energie • 4 nezávislé teplotné úrovne za deň (od 5°C do 30°C). • Tlačidlo Dovolenka umožňuje znížiť teplotu na 1 až 99 dní, čím šetrí energiu. • Vstavaná pamäť uchová užívateľský program na neurčitý čas.
skladom
SALUS VS10W
 
SALUS VS10W

84,00 € s DPH 
Termostat môže byť konfigurovaný k prevádzke ako: programovateľný termostat, centrálny skupinový termostat (master), skupinový termostat (slave) a časový programátor TÚV. Termostaty môžu navzájom komunikovať (dokonca aj s denným modelom VS05), keď sú pripojené k centrálnej svorkovnici KL10, komunikačným vodičom Communication Bus (COMBUS). Vlastnosti: • Tri úrovne teploty (komfortná, štandardná a ekonomická) • Dodatočné funkcia: PÁRTY a PRÁZDNINY • Možnosť prevádzky v manuálnom režime (nepretržite alebo dočasne) • Výstup pre dodatočné podlahové čidlo • Možnosť prevádzky v režime KÚRENIE/CHLADENIE • Udržovanie pamäti (nastavenie termostatu sa nevymaže v prípade výpadku napájania) • Možnosť prepínania všetkých termostatov z režimu kúrenie na chladenie (a opačne) z centrálnej svorkovnice KL10 (funkcia je dostupná iba v prípade použitia so svorkovnicou KL 10) Technické parametre: Rozmer (mm): 86,5x86,5x42 Rozsah nastavenej teploty: 5oC - 35oC Výstupný signál: 230V Napájanie: 230 VAC 50Hz Max. pripojovací prúd: 3A
skladom
SALUS 091FLRF bezdrôtový programovateľný termostat
 
SALUS 091FLRF bezdrôtový programovateľný termostat

84,00 € s DPH 
Bezdrôtový programovateľný termostat SALUS 091FLRF Jedná sa inovovaný model bezdrôtového termostatu SALUS 091RFVF: s možnosťou nastaviť citlivosť teploty už od 0,2 ° C novo podsvieteným displejom úplne totožné programovanie ako u predchádzajúceho typu termostatu nový facelift s lesklým dizajnom Charakteristika termostatu je týždenný programovateľný termostat, pomocou ktorého možno jednoducho a efektívne nastaviť kontrolu teploty v miestnosti. je vzhľadom k svojmu širokému využitiu univerzálny programovateľný termostat s beznapäťovým kontaktom, vhodný na reguláciu všetkých typov kotlov, elektrických priamotopov, spína zariadenie od 0-230V s maximálnou záťažou 5A. Programové vybavenie termostat je vybavený týždenným programom s možnosťou výberu 9 programov, z ktorých u 3 programov je možnosť používateľského nastavenia, zvyšných 6 programov je prednastavených v rámci programu možno striedať po hodinách dve teploty komfortné (slnko) a úspornú (mesiac), ktoré možno nastaviť na ľubovoľnú hodnotu termostat umožňuje nastaviť na každý deň iný program (1-9) Manuálny režim v manuálnom režime meníte 2 teploty (komfortná, úspornú) a je možné nastaviť dobu návratu, po ktorej sa termostat z manuálneho režimu vráti do nastaveného programu Protizámrzný režim termostat disponuje protizámrnou teplotou 7 ° C Technické parametre Rozsah riadenie teploty: 5-30 ° C Presnosť teploty: 0,2 ° C Spínanie: 0-230V, 50Hz, 16A Rozmery: 154x80x30 mm Napájanie: alkalické batérie 2xLR6 Bezdrôtový dosah: 100m na voľnej ploche - digitálny prenos 868MHz
dodanie do 1 týždňa
SALUS RT310i termostatická hlavica s beydrôtovou komunikáciou WIFI
 
SALUS RT310i termostatická hlavica s beydrôtovou komunikáciou WIFI

155,00 € s DPH 
nternetový termostat SALUS RT 310i Bezdrôtový termostat s možnostou vzdialeného ovládania možnost vzdialeného alebo lokálného ovládania žiadne opakovanie komunikačných kódov prijímač a vysielač spárovaný z výroby rôzne časové rozvrhy: - 7 dní - celý týžden rovnaký program - 5/2 - program pre pracovné dni Po - Pia a program na víkend So a Ne - 24h - každý deň má svoj program protizámrzná ochrana možnosť nastavenia hystereze režim dovolenka režim Spánok - pozastaví všetky funkcie termostatu) ľahko čitateľný podsvietený LCD displej 5 rokov záruka
dodanie do 1 týždňa
Expanzné tlakové nádrže CAL-PRO 18 4BAR
ZILMET 
Expanzné tlakové nádrže CAL-PRO 18 4BAR

27,80 € s DPH 
pre vykurovacie systémy
S narastajúcim objemom vody vo vykurovacej sústave vplyvom zvyšovania jej teploty sa zmenšuje vzduchový priestor v expanznej nádobe a vo vykurovacej sústave narastá pretlak. Aby kolísanie tlaku neprekročilo bezpečné hranice, musí byť expanzná tlaková nádoba správne dimenzovaná.

CAL-PRO - sú membránové expanzné nadoby určené do uzavretých okruhov na absorbovanie zvýšeného množstva vody pri náraste teploty v systéme.
Max.tlak: 4 Bar
Max. pracovná teplota: -10 až +99°C
Výrobcom predplnený tlak 1,5 Bar
dodanie do 1 týždňa
Expanzné tlakové nádrže CAL-PRO 35 4BAR
ZILMET 
Expanzné tlakové nádrže CAL-PRO 35 4BAR

46,90 € s DPH 
pre vykurovacie systémy
S narastajúcim objemom vody vo vykurovacej sústave vplyvom zvyšovania jej teploty sa zmenšuje vzduchový priestor v expanznej nádobe a vo vykurovacej sústave narastá pretlak. Aby kolísanie tlaku neprekročilo bezpečné hranice, musí byť expanzná tlaková nádoba správne dimenzovaná.

CAL-PRO - sú membránové expanzné nadoby určené do uzavretých okruhov na absorbovanie zvýšeného množstva vody pri náraste teploty v systéme.
Max.tlak: 4 Bar
Max. pracovná teplota: -10 až
+99°C Výrobcom predplnený tlak 1,5 Bar
dodanie do 1 týždňa
Expanzné tlakové nádzže CAL-PRO 50l 4bar
ZILMET 
Expanzné tlakové nádzže CAL-PRO 50l  4bar

65,00 € s DPH 
pre vykurovacie systémy
S narastajúcim objemom vody vo vykurovacej sústave vplyvom zvyšovania jej teploty sa zmenšuje vzduchový priestor v expanznej nádobe a vo vykurovacej sústave narastá pretlak. Aby kolísanie tlaku neprekročilo bezpečné hranice, musí byť expanzná tlaková nádoba správne dimenzovaná.

CAL-PRO - sú membránové expanzné nadoby určené do uzavretých okruhov na absorbovanie zvýšeného množstva vody pri náraste teploty v systéme.
Max.tlak: 4 Bar
Max. pracovná teplota: -10 až +99°C
Výrobcom predplnený tlak 2 Bar
dodanie do 1 týždňa
Expanzné tlakové nádrže CAL-PRO 105 6BAR
ZILMET 
Expanzné tlakové nádrže CAL-PRO 105 6BAR

129,00 € s DPH 
pre vykurovacie systémy

S narastajúcim objemom vody vo vykurovacej sústave vplyvom zvyšovania jej teploty sa zmenšuje vzduchový priestor v expanznej nádobe a vo vykurovacej sústave narastá pretlak. Aby kolísanie tlaku neprekročilo bezpečné hranice, musí byť expanzná tlaková nádoba správne dimenzovaná.
CAL-PRO - sú membránové expanzné nadoby určené do uzavretých okruhov na absorbovanie zvýšeného množstva vody pri náraste teploty v systéme.
Max.tlak: 6 Bar
Max. pracovná teplota: -10 až +99°C
Výrobcom predplnený tlak 2 Bar
dodanie do 1 týždňa
HERZ TERMOHLAVICA AUT M28x1,5
HERZ 
HERZ TERMOHLAVICA AUT M28x1,5

14,90 € s DPH 
Popis S kvapalinovým snímačom (hydrosnímač) a automatickou protimrazovou ochranou pri 6 °C. Ohraničenie a blokovanie rozsahu požadovaných hodnôt (6-28 °C)pomocou zarážkových kolíkov 1 9551 00 (objednávajú sa samostatne). Vývoj designu v spolupráci s „Porsche Design GmbH“, Zell am See.
dodanie do 1 týždňa
HERZ TERMOHLAVICA HERCZCULES M28X1,5
HERZ 
HERZ TERMOHLAVICA HERCZCULES M28X1,5

32,40 € s DPH 
Popis Odolná voči vandalizmu, krádeži a neoprávnenému zásahu. Montáž a demontáž je možná len pomocou uťahovacieho nástroja 1 9554 01 a kľúča 1 6616 00. Nastavenie požadovanej hodnoty teploty v rozsahu medzi 8 -26°C s deblokovacím nástrojom 1 9554 00, zablokovanie nastavenej menovitej hodnoty. Nastavovacia indikácia zostáva v zablokovanej polohe zakrytá.
skladom
HERZ TERMOHLAVICA MINI M28x1,5
HERZ 
HERZ TERMOHLAVICA MINI M28x1,5

14,30 € s DPH 
S kvapalinovým snímačom (hydrosnímač) a polohou ”0” Nastavitel’ná protimrazová ochrana pri cca 6 °C. Ohraničenie a blokovanie rozsahu požadovaných hodnôt (6-30°C) pomocou zarážkových kolíkov 1 9551 02 (objednávajú sa samostatne).
dodanie do 1 týždňa
RV BIA 400 termohlavica kvap.30x1,5
HERZ 
RV BIA 400 termohlavica kvap.30x1,5

10,40 € s DPH 
skladom
RV BIA 400P termohlavica so senzorom
HERZ 
RV BIA 400P termohlavica so senzorom

33,70 € s DPH 
skladom
RV SIEM. TERMOHLAVICA RTN 51
HERZ 
RV SIEM. TERMOHLAVICA RTN 51

12,80 € s DPH 
skladom
RV WATTS TERMOHLAVICA SE-148A AKCIA
HERZ 
RV WATTS TERMOHLAVICA SE-148A AKCIA

9,90 € s DPH 
dodanie do 1 týždňa

pre registrovaných


 

nová registrácia
zabudol som heslo
Certifikát Overené zákazníkmi
 
Bazény | tepelné čerpadlá | záhradný nábytok | záhradkárske potreby | fúkaná izolácia © 2008-2021 DAES, s.r.o., vytvorilo MaM Multimedia, s.r.o.