Nachádzate sa v oddelení: ČERPADLO NA VODU » tlakový spínač a redukčný ventil


Predchádzajúca strana   Nasledujúca strana
tlakový spínač BRIO 2000 MT s manometrom
iné 
tlakový spínač BRIO 2000 MT s manometrom

66,00 € s DPH 
Typ Brio Elektronický spínač na kontrolu chodu čerpadla zabezpečuje funkciu tlakového spínača, čím umožňuje automatizáciu chodu elektrického čerpadla na vodu v závislosti od poklesu tlaku a pri zastavení prietoku vody v rozvode (t.j. pri otvorení a uzavretí el. kontaktov zariadenia) – umožňuje samočinný chod čerpadla (vodárne).

Štandardné nastavenie tlaku z výroby je 1,5 bar (možnosť nastavenia 1 až 3,5 bar).
BRIO 2000 MT zabezpečuje ochranu chodu na sucho -vypína čerpadlo pri chode bez vody (t.j. nasucho). Chráni tak čerpadlo pred jeho poškodením, ku ktorému by mohlo dôjsť pri chode bez vody (po vypnutí sa opätovne sa uvádza do činnosti stlačením tlačidla RESET), taktiež má rozbehový kondenzátor.
Odporúčame používať BRIO 2000 MT v rozvodoch čistej vody bez nečistôt a usadenín, inak je potrebné inštalovať primeraný filter a to na vstupnú časť prístroja.

Prevádzka, základné údaje:
Brio 2000 MT uvedie do chodu čerpadlo približne na dobu 15 sekúnd a to v okamihu zapojenia. Potom sa čerpadlo spustí vždy pri dosiahnutí pracovného tlaku vo chvíli, keď sa zníži tlak v systéme (napr. pri otvorení ventilu).
Brio 2000 MT na rozdiel od iných tlakových spínačov, ktoré sa vypínajú pri dosiahnutí určitého tlaku, sa vypína vo chvíli dosiahnutia minimálnej hodnoty prietoku. Pri splnení tejto podmienky, prístroj oneskorí vypnutie zariadenia a to o 7až 15 sekúnd. Tým sa dosiahne zníženie frekvencie spustenia čerpadla pri malom prietoku.

Inštalácia:
Brio 2000 MT môže byť inštalované v akomkoľvek bode medzi čerpadlom a prvým miestom odberu tak, aby smer šípky, ktorá je umiestnená na spodnej strane zariadenia (pri závite) medzi dvoma prípojkami o priemere 1“ zodpovedalo smeru prietoku vody (pozri správny smer prietoku cez spätnú klapku).
V rozvode je nutné zaistiť dokonalé tesnenie hydraulických prípojok.
V prípade, že sa používa čerpadlo s maximálnym prípustným tlakom 10 bar je nutné inštalovať redukčný ventil tlaku a to na vstup Brio 2000. *
Pri elektrickom zariadení, ktoré bolo dodané bez káblov je nutné sa riadiť schémou, ktorá je na vnútornom kryte –svorky (N1,L1) pre el. pripojenie čerpadla (nápis PUMP). Svorky (N, L) na pripojenie el. prúdu 230 V 50 Hz (značka striedavého prúdu). V strede zariadenia zemniace svorky označené značkou zemnenia. *

Zariadenie je nastavené z výroby na 1,5 bar čo je optimálne pre väčšinu spôsobov využitia. Po vypnutí zariadenia od rozvodu el. prúdu je možné, ak to umožňuje hydraulický výkon použitého čerpadla tlak meniť po odňatí horného krytu pomocou skrutky označenou znamienkami + a – .

Technické údaje:
Napájanie: 230 VAC+- 10% 50/60 Hz
Max. prúd: 12 A
Operačný tlak: 1 – 3,5 bar
Max. prípustný tlak: 10 bar
Max. teplota kvapaliny : 55 °C Max. prietok vody : 80 litrov/min
Prípojka: G 1"
skladom
Tlakový spínač Fluidcontrol Wilo
WILO 
Tlakový spínač Fluidcontrol Wilo

123,00 € s DPH 
Automatická kontrola tlakových staníc a vodární. Zapína čerpadlo pri poklese tlaku pod (1,5 bar) a vypína čerpadlo pri nulovom prietoku alebo pri chode nasucho.
dodanie do 2 týždňov


Predchádzajúca strana   Nasledujúca strana

pre registrovaných


 

nová registrácia
zabudol som heslo
Certifikát Overené zákazníkmi
 
Bazény | tepelné čerpadlá | záhradný nábytok | záhradkárske potreby | fúkaná izolácia © 2008-2020 DAES, s.r.o., vytvorilo MaM Multimedia, s.r.o.