Wilo JET WJ 201 XEM + ochrana proti chodu na sucho

Wilo JET WJ 201 XEM + ochrana proti chodu na suchoWilo JET WJ 201 XEM + ochrana proti chodu na sucho
Wilo JET WJ 201 XEM + ochrana proti chodu na suchoWilo JET WJ 201 XEM + ochrana proti chodu na suchoWilo JET WJ 201 XEM + ochrana proti chodu na suchoWilo JET WJ 201 XEM + ochrana proti chodu na sucho
Samonasávacie čerpadlá Wilo Jet WJ patria medzi špičku medzi klasickými povrchovými čerpadlami.
Majú širokú škálu využitia pri zásobovaní domácnosti, chát, chalupy alebo záhrady vodou, prečerpávaní a odčerpávaní vody, zavlažovaní pri postrekovacích systémoch alebo aj pri núdzovom odčerpávaní pri zaplavení.
Čerpadlo je určené primárne na čistú vodu, ale zvládne čerpať aj mierne znečistenú vodu bez sedimentujúcich a abrazivných látok. Pracuje v sacom aj nátokovom režime.

Technické údaje:
Max. prietok 2 700 l/hod
Max. výtlak 42 m
Max. prevádzk.tlak 6 bar
Max. sacia výška 8 m
Max. teplota kvapaliny 35°C
Max. teplota okolia 40°C
Sacie a výtlačné hrdlo Rp 1"
Výkon motoru 800 W
Menovitý prúd 3,8 A
Napätie 230V/50Hz
Krytie IP 44, izolace B
Kabel 2 m
Hmotnosť 9,5 kg


Hydraulická čásť čerpadla je vyrobená z kvalitných a odolných materiálov, takže čerpadlo môže bežať určitú dobu aj na sucho bez trvalého poškodenia.
Kryt čerpadla je vyrobený z odolnej nerezovéj ocele, čo zvyšuje celkovú odolnosť proti korozií a predlžuje jeho životnosť.
Vďaka výkonnému motoru dimenzovanému pre trvalý bezproblémový chod má čerpadlo krátku dobu nasávania, a to pri mimoriadne nízkej hlučnosti.

Rozsah dodávky WJ
Čerpadlo s motorom, návod na obsluhu, pri prevedení na 230 V navyše: tepelný motorový istič, 2 m prívodného kábla vrátane vidlice s ochranným kolíkom.
U prevedení bez X v typovom označení sú čerpadlá vybavená madlom a vypínačom.ZNAČKA:WILO
ZARADENIE: ČERPADLO NA VODU » záhradné čerpadlo
DOSTUPNOSŤ:skladom
OBJ. KÓD:2865601
CENA:166,00 €

Objednanie tovaru

ks   navrat na vyber tovarov pridat tovar do porovnavacej tabulky


Podrobný popis

Prietok, Qmax: :0,15-1,3 l/s
Dopravná výška Hmax::43m
Teplota kvapaliny::35
Výtlačná prípojka:G 1"
Napätie: :230 V
Výkon motora:1,2kW

Súvisiace produkty

tlakový spínač BRIO 2000 MT s manometrom
iné 
tlakový spínač BRIO 2000 MT s manometrom

83,00 € s DPH 
Typ Brio Elektronický spínač na kontrolu chodu čerpadla zabezpečuje funkciu tlakového spínača, čím umožňuje automatizáciu chodu elektrického čerpadla na vodu v závislosti od poklesu tlaku a pri zastavení prietoku vody v rozvode (t.j. pri otvorení a uzavretí el. kontaktov zariadenia) – umožňuje samočinný chod čerpadla (vodárne).

Štandardné nastavenie tlaku z výroby je 1,5 bar (možnosť nastavenia 1 až 3,5 bar).
BRIO 2000 MT zabezpečuje ochranu chodu na sucho -vypína čerpadlo pri chode bez vody (t.j. nasucho). Chráni tak čerpadlo pred jeho poškodením, ku ktorému by mohlo dôjsť pri chode bez vody (po vypnutí sa opätovne sa uvádza do činnosti stlačením tlačidla RESET), taktiež má rozbehový kondenzátor.
Odporúčame používať BRIO 2000 MT v rozvodoch čistej vody bez nečistôt a usadenín, inak je potrebné inštalovať primeraný filter a to na vstupnú časť prístroja.

Prevádzka, základné údaje:
Brio 2000 MT uvedie do chodu čerpadlo približne na dobu 15 sekúnd a to v okamihu zapojenia. Potom sa čerpadlo spustí vždy pri dosiahnutí pracovného tlaku vo chvíli, keď sa zníži tlak v systéme (napr. pri otvorení ventilu).
Brio 2000 MT na rozdiel od iných tlakových spínačov, ktoré sa vypínajú pri dosiahnutí určitého tlaku, sa vypína vo chvíli dosiahnutia minimálnej hodnoty prietoku. Pri splnení tejto podmienky, prístroj oneskorí vypnutie zariadenia a to o 7až 15 sekúnd. Tým sa dosiahne zníženie frekvencie spustenia čerpadla pri malom prietoku.

Inštalácia:
Brio 2000 MT môže byť inštalované v akomkoľvek bode medzi čerpadlom a prvým miestom odberu tak, aby smer šípky, ktorá je umiestnená na spodnej strane zariadenia (pri závite) medzi dvoma prípojkami o priemere 1“ zodpovedalo smeru prietoku vody (pozri správny smer prietoku cez spätnú klapku).
V rozvode je nutné zaistiť dokonalé tesnenie hydraulických prípojok.
V prípade, že sa používa čerpadlo s maximálnym prípustným tlakom 10 bar je nutné inštalovať redukčný ventil tlaku a to na vstup Brio 2000. *
Pri elektrickom zariadení, ktoré bolo dodané bez káblov je nutné sa riadiť schémou, ktorá je na vnútornom kryte –svorky (N1,L1) pre el. pripojenie čerpadla (nápis PUMP). Svorky (N, L) na pripojenie el. prúdu 230 V 50 Hz (značka striedavého prúdu). V strede zariadenia zemniace svorky označené značkou zemnenia. *

Zariadenie je nastavené z výroby na 1,5 bar čo je optimálne pre väčšinu spôsobov využitia. Po vypnutí zariadenia od rozvodu el. prúdu je možné, ak to umožňuje hydraulický výkon použitého čerpadla tlak meniť po odňatí horného krytu pomocou skrutky označenou znamienkami + a – .

Technické údaje:
Napájanie: 230 VAC+- 10% 50/60 Hz
Max. prúd: 12 A
Operačný tlak: 1 – 3,5 bar
Max. prípustný tlak: 10 bar
Max. teplota kvapaliny : 55 °C Max. prietok vody : 80 litrov/min
Prípojka: G 1"
skladom
Sacia hadica 1" so spätnou klapkou 7m
sacia 
Sacia hadica 1" so spätnou klapkou 7m

23,50 € s DPH 
Špirálová sacia hadica pre čerpadlá s vonkajším závitom G l. Súčasťou je spätná klapka na zabránenie spätného toku a sacie sitko Dlžka 7m
skladom
Sacia hadica 1" so spätnou klapkou 4m
sacia 
Sacia hadica 1" so spätnou klapkou 4m

13,90 € s DPH 
Špirálová sacia hadica pre čerpadlá s vonkajším závitom G l".
Súčasťou je plastová spätná klapka na zabránenie spätného toku a sacie sitko.

V najširšej časti šírka 42mm
skladom
Gardena Hadica Flex Comfort 13 mm 1/2" 20m
Gardena 
Gardena Hadica Flex Comfort 13 mm 1/2" 20m

26,00 € s DPH 
Dĺžka hadice: 20 m
Priemer hadice: 13 mm
Tlak, pri ktorom dôjde k prasknutiu: 25 bar
Predpokladaná životnosť: 20 rokov

GARDENA hadica FLEX Comfort s profilom Power Grip zaručuje perfektné spojenie medzi hadicou a spojkou. Vďaka novej technológii funguje toto blokovanie ako ozubené kolesá.
Profil Power Grip umožňuje to, čo si mnohí majitelia záhrad už dlho želali: spoľahlivé spojenie s dokonalou prídržnou silou.
Pozitívny vedľajší efekt nového profilu: hadice sa lepšie navíjajú a dobre kĺžu.
Vďaka textílii so špirálovými okami s dvoma špirálami v opačných smeroch, je hadica odolná voči tlaku a udržuje svoj ​​tvar, ale je pružná a ľahko sa s ňou manipuluje. Netvoria sa na nej uzly, ani sa nekrúti. Sú to tie najlepšie predpoklady pre pohodlné a flexibilné použitie vo vašej záhrade.
V prípade potreby môže byť systematicky prepojovaná pomocou fitingov Original GARDENA systém a prípojných zariadení.
Neobsahuje škodlivé plastifikátory (ftaláty), ani ťažké kovy a samozrejme je odolná voči UV-žiareniu. Vďaka hrúbke stien je obzvlášť robustná a trvanlivá.

skladom
Sitko sacie 1" ku spätnej klapke
Sací kôš 
Sitko sacie 1" ku spätnej klapke

1,70 € s DPH 
Sitko sacie 1" prevedenie nerezové - vonkajší závit. Používa sa najčastejšie na saciu stranu čerpadla zo spätnou klapkou.
skladom
Samonasávacie čerpadlo AGA 075 230V
Ebara 
Samonasávacie čerpadlo AGA 075 230V
145,00 €
145,00 € s DPH 
Najpredávanejšie samonasávacie liatinové čerpadlo na nepretržitú alebo prerušovanú dodávku vody do 35°C, bez mechanických nečistôt.

Možnosť použiť aj na narážané studne, v domácich vodárňach, na zavlažovanie záhrad, trávnikov a pod.
Ekonomická prevádzka, nízka spotreba, výkon vhodný aj pre menší prietok vody, nízka hmotnosť a hlučnosť.
Jednofázové čerpadlá na 230V sú chránené integrovanou tepelnou poistkou.

Sacia schopnosť z hĺbky 8m
Qmax- 50 lit/min
Hmax- 47 m
výkon 550 W
Sanie G1"
skladom
AQ Filter na vodu 1" stredny
 
AQ Filter na vodu 1" stredny

19,90 € s DPH 
AQ Filter na vodu 1" stredný je dôležitou súčasťou ochrany vnútorných rozvodov vody, technológie montovanej na úpravu vody ako i vodovodných batérii. Podľa použitej vložky odstraňujú mechanické nečistoty privádzané z potrubia, napomáhajú k úprave vody pri chemickom znečistení, upravujú pH vody, znižujú tvrdosť... a.i.
Popnúkaný plastový filter s mosadzným závitom je určený k zachyteniu piesku a mechanických nečistôt, ale aj filtrovanie vody v bytových či domových rozvodoch. Štandardne používané kartuše typ RLA 80 mcr (umývateľné polypropylénové), hygienicky nezávadné.
Do filtrov je možné osadiť aj iné typy kartuší s rôznym účelom použitia avšak hygienicky limitované pre styk s pitnou vodou (uhlíkové, zmäkčovacie, bavlnené, kombinované...).
Určené pre studenú vodu.
Max. tlak vody: 8 bar pri teplote 20°C.
skladom

pre registrovaných


 

nová registrácia
zabudol som heslo
Certifikát Overené zákazníkmi
 
Bazény | tepelné čerpadlá | záhradný nábytok | záhradkárske potreby | fúkaná izolácia © 2008-2021 DAES, s.r.o., vytvorilo MaM Multimedia, s.r.o.